fbpx
5 Dakkalık Haftalık – HAFTA SONU KAÇAMAĞI

Sıradaki içerik:

5 Dakkalık Haftalık – HAFTA SONU KAÇAMAĞI

e
sv

19 Kasım 2021 Algol’lü Ay Tutulması

(Türkiye için yapılan yorumlar Ankara merkezli baz alınır.)

Haritanın 4-10 aksına yerleşmiş Güneş ve Ay direkt olarak üst düzey devlet yöneticilerini ve tabii ki de toprak alanlarını etkiliyor. Bu tutulmayı şiddetli yapan Caput Algol isimli bir sabit yıldızın üzerinde bu dolunayın gerçekleşmesi. Bununla birlikte Merkür yine Algol kadar olmasa da oldukça sıkıntılı ve şanssız bir sabit yıldız olan Unukalhai üzerinde. Sabit yıldızlar gezegenlere etki ettiği zaman gezegenlerin karakterini deneme bonusu veren siteler değiştirir ve olaylara yön verir. Merkür burada kazalar, kayıplar, sapkınlık, zehirlenmelerle alakalı çalışacaktır. Sözüne güvenilmez ve kaba kişileri temsil eder. Algol ve Unukalhai sabit yıldızlarının etkisi bana alkolü, alkol zehirlenmelerini anımsatıyor; çünkü Algol alkolle de alakalıdır; bunun yanı sıra beslenmekle ilişkili olan Ay Algol’ün üzerinde olup Merkür ile karşıt açıda. Merkür’ün konumu alkole bağlı trafik kazalarını gündeme getirir.

Bobby Car, Unfall, Gefahr, Spielzeug, Accident, Toy

Türkiye’nin 5. evine yerleşen Güneş, Merkür ve Mars’ın eğlence sektörünü, aktiviteleri, sosyalleşilen alanları, ünlüleri, sanatçıları ve ülkenin çocuklarını; aynı zamanda da ülkenin borsa alanını temsil ediyor. Bu alanlara karşılık gelen bir konu gündeme gelebilir ve Uranüs’ün de Mars’a karşıt açısıyla birlikte sert ve ani bir karar alınabilir. Ya da bu alanlarla alakalı bir protesto yaşanabilir. 

Yükselen derecesinin tam üzerine Plüton yerleşmiş durumda. Venüs haritanın 12. evinde kalıyor ve Türkiye’nin haritasındaki Plüton ile tam karşıt açıya geliyor. Burası biraz sıkıntılı. Kadınları ilgilendiren şiddet, cinayetler tekrar gündem olacak ki ben bu yazıyı yazarken bile olmuş durumda ne yazık ki. Hatta Mars-Uranüs karşıtlığının, 12. evdeki Venüs’e partil açıyla kurduğu kontağın her birimizi şok eden Başak Cengiz’in samuray kılıcı ile öldürülüp bir delinin kurbanı olması bu durumun tamamen özetidir. 12. ev “kurban” durumunu temsil eder. Aynı zamanda transit Venüs, ülkenin erkeklerini temsil eden Mars ile kare açıdayken bu şok edici cinayetle karşı karşıya kaldık. Kadınların kendini bu ülkede güvende hissetmemesinin bir çözümü olmalı. Bu vatan kadınların da yuvasıdır.

Gökyüzü Yeryüzünün Aynasıdır

Milky Way, Stars, Night Sky, Night, Starry Sky, Sky

Her olayın gökyüzünde bir temsilcisi vardır. Hiçbir olay gökyüzündeki gezegenler yüzünden meydana gelmez; gezegenler olayların ve durumların; bireylerin ve toplulukların; hatta coğrafyaların ve iklimlerin aynasıymış gibi görünür. O gezegenler kendi yolunda ilerlerken bizler de kendi yolumuzda ilerleriz. Sadece birbirleriyle eşzamanlı meydana gelir bu iki akış.

Ay Düğümleri yavaş yavaş Türkiye’nin 11. evine girmeye başlıyor ama henüz bu iki tutulmada girmemiş olacaklar. Yani hala 12. ev konuları gündemde olacak ta ki Nisan’daki Güneş Tutulmasına kadar. 12. ev genel olarak hastaneleri, hapishaneleri, kapalı alanları, ölümle alakalı konuları, casusları, gizli işler çeviren kişileri, dolandırıcıları, delileri, katilleri ve ülkeye gizlice zarar veren kişileri yönetirken 11. ev çok çok daha sevimli bir alandır. Ülkenin dostlarını, ileriye yönelik güzel hedeflerini, sosyal hizmetlerini ve dayanışmayla alakalı toplum yararına kurulan kuruluşları yönetir. 11. evde toplumun yararı ve hedefleri söz konusudur. Kuzey Ay Düğümü Şubat 2022’de Algol üzerinden geçecek. Evet, yine o dehşet verici Algol. Yoruma bağlı olarak ve hatta iradeye bağlı olarak kişilerde çok iyi çalıştırılabilse de genel olarak çok şiddetli, ürkütücü bir yıldız olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz; bunu görmezden gelirsek doğru bir yerden bakmamış oluruz ve uyarı vereceğimiz tarihleri atlamış oluruz. Dolayısıyla Ay Düğümleri kadar gündem yaratan noktalar Algol’ün etkisine aldığı derecelerden geçerken biraz tetikte olmak gerekir. Şubat 2022 aynı zamanda Plüton’un Türkiye haritasında 7. evden çıkıp 8. eve gireceği aydır. Ve yine aynı zamanda, Şubat ayı Türkiye haritasının progression dediğimiz bir teknikte yeni ay fazının başlayacağı aydır. Şubat 2022 bu yüzden çok önem taşıyan, ülke için birtakım başlangıçların ayıdır. 

Faydalı Mesleklere Odaklanmalıyız

Influencer, Writing, Girl, Woman, Typing, On Computer

Transit Ay Düğümleri 1 yıl 8 aylık İkizler-Yay aksındaki yolculuğundan sonra Ocak 2022’nin ortalarında 1 buçuk senelik Boğa-Akrep aksındaki yolculuğuna başlıyor. Kuzey Ay Düğümü’nün İkizler’deki seyahati çoğu kişinin kafasına sosyal medyadaki influencerlık ve eğlence sektörünün belki de hayallerdeki meslek olduğunu yerleştirdi. KAD İkizler döneminde güncellenen ve yasalaştırılan sosyal medyada içerik üreticilerinin de vergi vermesi bu alanı gerçek bir meslek haline getirmiş gibi görünüyor. Ancak KAD İkizler her ne kadar bu alanda yenilikleri tetiklemiş olsa da Boğa’ya geçtiğinde düşünüyorum ki aslında influencerlık dediğimiz işin gerçek bir meslek olmadığını göreceğiz. İşin aslı Boğa-Akrep kadar krizlerle alakalı bir hattın daha güvenilir ve daha “faydalı” meslekleri gündeme getirmesi olasıdır. Bu belki bir eleştiri olabilir, ancak herkesin influencer olmasına ve üç beş dev firmanın ticari sistemine dahil olarak bundan gelir elde etmesine ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Boğa ve Akrep’in temsil ettiği toprak ve yeraltı kaynaklarının bereketi ve zenginliğine odaklanmalı, faydalı meslekleri gündeme getirmeliyiz.

Boğa aynı zamanda müzikle, sanatla ve güzelliği yaratmakla da ilişkilidir. Uranüs’ün de Boğa’da olması, bunun da böylece zaten Türkiye’nin 11. evinde olması KAD Boğa yolculuğu yaşanırken Uranüs’e yakışır bir gelişme getirebilir. Bu alanlarda elbette zorluklarla birlikte gelen başkaldırılar olacağı gibi Uranüs’ün temsil ettiği teknolojik gelişmeler, aydınlatıcı keşifler, topluma yararlı icatlar kendini gösterebilir. Uranüs’ün ve yöneticisi olduğu 11. ev ve Kova burcunun her zaman toplumun faydasını göz etmekle alakalı bir derdi vardır. Uranüs böyle bir amaca sahip olduğu için zaman zaman o ani, gergin, elektrik şokuna benzer enerjisiyle zararlı olandan, yozlaşmış olandan travmatik bir şekilde koparır. Yıldırım etkisi gibi diyebiliriz. Boğa kalıcılık talep eder ve güvenilirliğe, sağlamlığa ihtiyaç duyar. Böyle bir talebi vardır bu burcun enerjisinin. Nasıl ki KAD İkizler döneminde iyi yanlarıyla birlikte olumsuz yanlarıyla da İkizler enerjisine doğru bir eğilim olduysa aynı şekilde Boğa burcunun temsil ettiği toprak, gıdalar, ziraat, bereket, para, sağlamlık, geleneksellik, güvenilirlik gibi kavramları gündeme getirmeye dair bir eğilim olacak.

5 Kasım Akrep Yeni ayı – Sanat çıkış yoludur | haberinsan

Finansal Şeyler

Cryptocurrency, Concept, Chess, Bitcoin, Blockchain

Plüton 2023 Şubat’ında Oğlak burcunun 29 derecesine geldiğinde hala KAD Boğa’da olacak. Boğa-Akrep aksının kesinlikle finans ile alakalı olması ve zaten Oğlak burcunun da bununla ilgili olması 29 derece gibi çok kritik ve zorlu bir derecenin Plüton’un vaatlerini çalıştıracağını gösteriyor. Paranın ne olduğuyla ve köklü şirketlerle, devletlerle alakalı bir değişime doğru gidiyoruz. Kova döneminde yükselecek olan dijital para ve yeni yöneticiler zaten bu değişimin yansımaları olacak. Toplum yararını düşünmekle alakalı bir derdi vardır Kova’nın demiştik. Plüton’un Kova’daki seyahati varacağı yere varmadan önce yıkmakla, çürütmekle alakalıdır. Kendine yepyeni bir yapı ve sistem kurar. Ancak bütün bunlar 2023’ten sonrasının gündemi. Şu an için önümüzde belki kıtlık diyebileceğimiz cinsten kaynak sorunları ve ekonomik kriz var. Bunun aşılması için teknoloji, bilim, toplumun yararını gözeten bir zihniyet gerekiyor. Zirvede rahatça oturan köklü yapıların belki de artık aşağıda mücadele veren yapıyı umursaması gerekiyor. Bu gezegen bir anne ise her birimizin annesidir. Elbette tamamen bir eşitlik söz konusu olamaz hayatta çünkü hiçbir zaman böyle tek sıra bir eşitlik adalet demek değildir. Yine de kapitalist düzenin sınıflar arasına açtığı uçurumdan birileri düşmek zorunda kalıyor. Ta ki bu uçurumun arası biraz daha kapanana dek ve her bir ferdin “annesinden” rahatça emmeye hakkı olduğunu bu dünya anlayana dek! 

2 ay boyunca manipülatif; şiddete ve psikolojik şiddete dahil olan tutumlardan kendinizi korumaya çalışın. Zehirli hayvanlara karşı gözünüzü dört açın bu süreçte. Cinsel hastalık kapmamak adına korunmayı unutmayın. Boyun ve boğaz bölgenize gelebilecek zararlar için dikkatli olun. Alkol tüketirken zehirlenmemeye ve kazalara yol açmamaya çok dikkat edin. Güneş Tutulması hakkında da bir şeyler karaladığım yazımda görüşmek üzere! 

19 Kasım Boğa Burcu Ay Tutulmasında Burçları Neler Bekliyor?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
avatar