fbpx
Saklı Kalan Uygarlık: Mayalar

Sıradaki içerik:

Saklı Kalan Uygarlık: Mayalar

e
sv

İlişkilerde Kırmızı Bayraklar Nelerdir?

Kırmızı bayraklar, ilişkinin bitmesi gerektiğine dair sinyallerdir. Hayatımızdaki kişiyle ilk tanıştığımız andan, bu ilişkinin sağlıklı olup olmadığına dair birçok sinyale rastlarız. Bazen aşkımıza yenik düşüp olumsuz sinyalleri görmezden geliriz. Bu durumda kendimizi de farkında dahi olmadan bir çıkmaza sürükleriz. Gelin, hüzünlü şarkılara kendimizi kapatmamıza neden olan ilişkilerdeki kırmızı bayraklar nedir inceleyelim.

İlişki Sürecinde Kırmızı Bayraklar

Hepimiz ara ara hatalar yapıyoruz ve hataların olduğu her ilişki bitmek zorunda değildir. Fakat, kırmızı bayraklar sıklıkla bir araya geliyorsa ve kendinizi ifade etmenize rağmen  benzer davranışlara maruz kalıyorsanız kendinizi seçmeniz gerekir. Tabi öncelikle bu kırmızı bayrakların farkına varmanız gerekir.

Farkında Dahi Olmadan Özgürlüğünüzden Olmanız

Couple, Restaurant, Dating, Drink, Smiling, Man, Woman

İlk önce belli saatte dışarıya çıkmak, sonra kıyafet seçimi, yaptığınız mesleğiniz dahi karşı taraf tarafından kısıtlanıyor veya şekilleniyorsa sizi kendi hapsine çekmeye çalışıyor demektir. Rahatsız olduğu noktaları sakin bir dille söyleyerek kendisini ifade etmesi kabul görülebilir ve fakat sizin keyifle yaptığınız meslek, giydiğiniz kıyafetler veya yakın arkadaşlarınız kimse tarafından katı bir şekilde şekillenemez. O halde, ilişkide neye “olur” dediğinize dikkat etmelisiniz.

Cinsellikte Suçlu Hissettirmek

Hotel, Bed, Sheets, Holiday, Luxury, Comfortable, Trip

Özellikle cinsel yakınlaşmaların başlamaması sizi suçlu hissettirmemelidir. Karşı taraf, hazır hissettiğiniz o özel an için beklemeli ve anlayış göstermelidir. Bunun için sizi suçlu hissettiren, ilişkiyi bitireceğine dair sinyaller gönderen kişilere o istediği için evet demek  ileride cinsel şiddete dahi gidebilir. Buna kesinlikle izin vermeyin. 

Sevgi Bombardımanı

People, Man, Woman, Couple, Happy, Love, Date, Cold

İlk haftalarda size olan davranışları aşırı sevgi, büyük bir aşk içeriyorsa tekrar düşünmelisiniz. Sevgi birikerek büyüyecektir. İlk haftalarında kimsenin hayatındaki erkek veya kadın olamazsınız. Siz olmadan yaşayamayacağını kimse ilk haftalarda kestiremez. Bu kişi sadece sizi bir anda kendine bağımlı yapıp; uzaklaşacaktır. Buna da izin vermemelisiniz.

Kadınlarda Daddy Issues Sendromu Nedir?

Her Daim Size İhtiyaç Duyması

Female Alcoholism, Woman, Young Woman, Alcoholic

Kendi arkadaşlarınızdan, ailenizden zaman ayırmanızı bekleyebilirler. Sosyalleşme ihtiyaçlarını sadece siz karşılarsınız. Sevmedikleri bir hobiniz varsa artık onu dahi yapamaz olursunuz. İkiniz de yalnızlaşır; bir tek siz kalırsınız. Aynı zamanda maddi olarak sizin yardımınıza sıklıkla ihtiyaç duyabilirler. Fakat, dengede ilişki bu değildir. Herşeyin bir sınırı olduğu gibi hem maddiyatta hem hayatımızdaki kişiye ayırdığımız zamanda da bir sınır olmalıdır. 

İlişkiler, doğru kişilerle yaşam enerjimizi, arkadaşlık ilişkilerimizi, işimizi dahi güzelleştiren birlikteliklerdir. Doğru bir ilişkide kafanızda soru işaretleri sizi her daim meşgul etmez. Giydiğiniz kıyafetler, öğle aranızı paylaştığınız arkadaşınızdan dolayı kendinizi suçlu hissetmezsiniz. Aksi takdirde, ilişkinizde birçok kırmızı bayrak bir araya gelmiş olabilir. İyileştirmeye çalışın. Paylaşın. Gözlemleyin. Fakat, bazı ilişkiler daha sağlıklı bir yaşantı için bitmeye yükümlüdür.

ilişkilerde yapılan en büyük hatalar

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.