fbpx
TikTok Kullanıcı Sayısı Facebook’u Geçmeye Hazırlanıyor

Sıradaki içerik:

TikTok Kullanıcı Sayısı Facebook’u Geçmeye Hazırlanıyor

e
sv

20 Ekim Koç Dolunayı – Zincirsiz

Merkür retrosundaki yeni ayda (6 Ekim Terazi Yeni ayı) çıkan karmaşaya bir nokta koyma vakti. Terazi’deki Merkür retrosu Dolunay gününde bitiyor. Yani oradaki kaos yeni bitmiş oluyor. Ortalık dağıldı fakat toplamak için birazcık daha beklemeliyiz çünkü bu Dolunay da kaotik. Her şeyden önce durumlar çok değişken; her an bir yol ayrımı yaşanabilir. Satürn’ün de ileri harekete geçişiyle, aslında rahatlamaya fırsat bulamadan birtakım geri dönüşler alacağız hayattan hızlı bir şekilde. Aslında biraz hak edişlerle de ilgili bu. Ekilenin biçilmesi. Tabii ki Satürn çok yavaş bir gezegen olduğu için ileri hareketine geçtiğinde hemen “tüm” notunu vermeyecektir. Bu, zamana yayılan bir süreç. İşlerin Merkür retrosundan sonra bir anda hızla çözüldüğüne şahit olacağımız için bu tempoya hazırlıklı olmalıyız. Özellikle ateş ve hava gruplarının hayatında hızlı gelişmeler daha çok boy gösterecek. Ateş grupları: Koç, Aslan ve Yay. Hava grupları: İkizler, Terazi ve Kova. Yükselen veya Güneş’i ateş veya hava olanlar, 27 derece ve civarlarında gezegenleri olanlar en çok etki alanlar olacak. Elbette en büyük etkiyi Koç burçları alacak; yükselen ve de Güneş Koçlar! Hassas başları ağrıyabilir biraz. Öfke hakimiyeti konusunda başarısız olur Koç etkililer genelde ve bu dolunayda bunu başarırlarsa büyük bir şey başarmış olacaklar! Siz Koçlar diplomasi ve sakinlik konusunda da “birinci” olmak istemez misiniz? Birincilik Koçların zaafıdır. Biraz gaz vermek istedim o yüzden… Harikasınız Koçlar! Koçum benim!

İkili İlişkiler

Couple, Romance, Dog, Pet, Anima, Love, Romantic

Yine ikili ilişkilerin, ortaklıkların, evliliklerin radarda olacağı bir gökyüzü bu. Daha çok tamamlanma, sindirme, artık duygusal rahatlamaya geçmeden önceki evre. Yine söylemek zorundayım ki gergin ama hareketli, heyecanlı bir enerji etrafı sarıyor. Bir atak ve irade ile, ani duygusal bir karar ile işler değişebilir. Çünkü bir süreçten çıktıktan sonra kimse aynı kalmaz; yoluna bundan sonrası için nasıl devam etmek istediğine karar verir. 

Bir önceki 6 Ekim Terazi Yeni ayı ve bu 20 Ekim Koç Dolunayı karşımızdakini nasıl algıladığımızla, ona değer verme biçimimizle, onunla kurduğumuz iletişimle; hem kendimize hem ona karşı adil bir yaklaşımda bulunmamızla ilgili. Burada bir terazi var; hem onu hem bizi tartıyor. Dengeyi bozan her şeyin teraziden atılması gerekiyor. Atıldığı noktadayız. Şimdi atılacak, bu dolunay ile. Sezgilerimizi dinlemeliyiz. İçimizde bir ses olacaktır bizleri yönlendiren.

Bu sefer daha çok odak noktamız kendimiz olacak karşıdakinden ziyade. Yakın ilişkide veya ortaklıkta olduğumuz insanlarla (yani partnerlerimizle) ilgili kendi duygularımızı keşfedip gerçekten istediğimiz yöne ilerleyeceğiz. Bu bir bakımdan Merkür retrosunda ve Yeni ayda korkunç derecede meşgul olduğumuz “karşıdakinden” odağımızı çekip kendimize, kendi isteklerimize odaklandığımız bir dolunay olabilir. Koç’un o çocuksu, saf, saydam tarafı ile Terazi’nin barışçıl, diplomatik, kontrollü tarafı birleşirse bu dolunayı en güzel şekilde geçiririz. İlişkilerde de en içten ortamı yakalarız.

Bu dolunay Andromeda (Zincirlenmiş Kadın) üzerinde oluyor. Bu yüzden oldukça güçlü bir etkisi var Ay’a. Önemli sabit yıldızlarla birleşen gezegenler güç kazanır. Andromeda’da Vertex denilen bir yıldızın (aslında galaksinin kendisi) üzerinde duruyor Ay. Dünyaya izini bırakıp gitmiş çok fazla büyük insanın bu noktada yerleşimi vardır. Güçlü bir nokta burası. 

Yeni Düzen: Evden Çalışmak | haberinsan

Sinirlerinize hakim olun

Hulk, Marvel, Green, Monk, Buddhist, Peace, Meditate

Mars’ın Dolunaya karşıt açısı, Plüton ile yaptığı kare açı; Plüton’un Dolunaya kare açı yapması bunlar şiddetin, öfke kontrolsüzlüğünden çıkan kavgaların çok büyük tetikçisi. Öyle ki basit bir şiddetle bile kalmayabilir. Bir anda, ne olduğunu anlamadan elden bir kaza çıkması çok mümkün görünüyor. Öfke hakimiyeti bu nedenle çok önemli olacak. Mars’ın Terazi’deki, kendini iyi ifade edemediği konumu Plüton gibi yıkıcı ve yoğun enerjili bir gezegenden kare açı aldığında, hava elementinde olmaları dolayısıyla iletişimde büyük sorunlara yol açabilir.

Maskelerinizi Takın

Plant, Seedling, Researcher, Hands, Mask, Face Mask

Yine hava elementindeki Satürn’ün ileri hareketiyle birlikte ve yine hava elementindeki ve sorunlu bir derece olan 22 derecedeki Jüpiter’in sıkıntılı pozisyondaki Mars ile üçgen açısıyla birlikte şu anda en büyük gündemlerimizden biri olan Covid-19’un tekrar büyük hasarlar verecek şekilde yayılacağı öngörülebilir. İleri hareketine yeni geçen Satürn; hala akciğerleri, solunum yollarını ve burayla ilgili hastalıkları temsil eden İkizler’de bulunan Kuzey Ay Düğümü ile açıda. Kova burcunun temsil ettiği gibi mesafeli (sosyal mesafeyi hatırlayın) çalışabilir Satürn. Satürn Oğlak ve Kova’yı yönetmesi sebebiyle çok güçlüydü birkaç yıldır ve Balık burcuna geçene dek de çok güçlü olmaya devam edecek. Böylece diğer gezegenlerle kurduğu kontaklarda kendini daha güçlü bir biçimde ortaya koyup kendi doğasını ortaya çıkarıyor. Mart 2023’te Balık burcuna geçecek. 

Bu Dolunay ile zincirlerimiz kırılsın ve özgürleşelim kendimiz olmamaktan. Fakat bunu yapmanın şiddet dışında alternatifleri var. Asıl güç öfkeyi kontrol etmektir, saçmaya mahkum olmak değil. Akrep zamanında görüşürüz!

Merkür Retro’su ne zaman bitiyor! Ben bitmeden… | Aygül Aydın | Köşe Yazıları (hurriyet.com.tr)

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.