fbpx
Instagram Hesap Silme/ kapatma linki 2020

Sıradaki içerik:

Instagram Hesap Silme/ kapatma linki 2020

e
sv

Dijital Para Dolandırıcıları Bakın Ne Yaptı?

Son yıllarda gündemi sık sık meşgul eden Bitcoin, dolandırıcıların da göz bebeği olmuş durumda. Ülkemizde de ara ara duyduğumuz dijital para haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu seferki siber saldırı haberimiz Yalova Belediyesi’yle ilgili.

Siber korsanların başlattığı saldırı, fidye amacıyla gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi, korsanların yaptığı saldırının 30 Ağustos’ta başlatıldığını bildirdi. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na verilen bilgilere göre dışarıya veri sızıntısının gerçekleştirilemediği açıklandı.

Yalova Belediyesi’nden Fidye İstediler

Yalova Belediyesi’nin yaptığı açıklamalara göre siber korsanlar, 30 Ağustos gecesi düzenledikleri saldırıları sabaha kadar devam sürdürmüşler. Siber saldırıların hedefe aldığı sunucularda personellerin, kayıtlı kullanıcıların ve müşterilerin kimlik, ikamet ve iletişim verilerinin, saldırıdan etkilenen bilgiler arasında olduğu söylendi. 

An itibariyle kaç insanın düzenlenen siber saldırıdan etkilendiği bilgisi paylaşılmadı. Ayrıca Yalova Belediyesi’nin bilgisayar korsanlarının saldırılarını nasıl püskürttüğü de bilinmeyen konular arasında. Yalova Belediyesi, korsanlara istediklerini verip vermediklerine dair bir açıklama yapmadı.

Kaynak : https://uzmancoin.com/kripto-para-fidye-yalova/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.