fbpx
Fuat Oktay: Ogm ve Dsi İçin 5 Bin Personel

Sıradaki içerik:

Fuat Oktay: Ogm ve Dsi İçin 5 Bin Personel

e
sv

Kadınlarda Daddy Issues Sendromu Nedir?

Daddy Issues sendromu ilk olarak Freud‘un analizleri ve araştırmaları sonucunda ortaya çıkmıştır.
Onun perspektifinden, özellikle kız çocuklarının babaları ile  olan ilişkileri, onların tüm hayatına derinlemesine etki eder. Babasıyla güçlü ilişkiler yaşayan bir yetişkin, güçlü ilişkilerde kendini ifade ederken; babasıyla sorunlu ilişkisi olan bir yetişkinse zayıf bağlı ilişkileri kabul eder. Sadece bu da değildir, yarım sevgilerini tamamlamak için bazı ilişkilerde çıkmaza doğru ilerlerler. 

Yarım bırakılmış  kişilerin ilişkileri sağlıklı olmayabilir. En başta, güvenmezler. Kendi babaları dahi onları yarım sevgiyle kabul etmiştir. Onlar da biraz da bu durumu örtbas etmek için baba rolüne koyacakları erkekleri hayatlarına alırlar. Fakat, hiç kimse bu büyük rolü kaldıramaz. Baba rolünü doldurmaya çalışan yetişkinlerse genelde yanıldıkları ilişkiler yaşarlar.

Kız Çocuklarının Gelecek İlişkilerinde Sorun Yaşamasına Neden Olan Daddy  Issues Nedir? - Ekşi Şeyler

Öncelikle, baba tasvirini yapalım. Babalar; güçlü, sonsuz sevgi veren, her daim koruyan kollayan bireylerdir. Bizim için adeta süper kahramanlardır. Fakat, bir baba her ne kadar güçlü olursa olsun bir kahraman değildir. Bazı vakalarda babalar ellerinden geleni yapsa da o yaştaki çocuk bir eksiklik hissedebilir. Bundan sonraki görevi ise o eksikliği doldurmaktır.

Güçlü, maddi olarak dik durabilen, bu kişiyi kanatları altına alan kişiler özellikle yarım sevgiye maruz kalmış kadınların dikkatini çeker. Fakat, genelde doğru analiz edilmez. Bu güçlü görünen kişi tarafından yarı yolda kalabilir. Çünkü bu ilişkiler genelde hayranlıkla başlar. Gerçekçi adımlar atılmaz. Hayranlıklar ise hayal kırıklığına kolaylıkla uğratabilir. Birileri tarafından koruma altına alınmayı dilerken; kendilerini çıkmaza sokabilirler. Fakat, tabii ki de bu süreç sonsuza kadar sürmez. Belli bir süre sonra, ne istediklerini bilirler.

Pandemiler ve Psikolojik Etkileri | haberinsan

Daddy Issues': Lý do khiến những cô gái trẻ yêu người đáng tuổi cha chú  mình?

En acı olan ise, özellikle genç kızların geçtiği bu sürecin yanlış kişiler tarafından fark edilmesi. Onun bu ihtiyacını gören karşı taraf bu kişiyi kendine çekmek için şefkatle yaklaşabilir. Elindeki imkanları sunar. Adeta bir oyun oynar. Kendi gücünü de kendine hatırlatmak ister bir nevi. Bu güçlü idol, aslında o kadar da güçlü değildir. Sadece bir süreliğine şefkat oyunu oynar. Fakat, zaman içerisinde gerçek sevgileri olumlu veya olumsuz anlaşılabilir. Bu noktada kadınların farkına varmasına gereken şey kendi sevgileri mi? duygusal boşlukları mı? ayırt etmektir.

‘Baba Meseleleri’ Olan Kadınların Ortak Özellikleri

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.